Aktualności dla kierowców

RAZ, ŻE SZYBKO A2, ŻE WIESZ ILE ZAPŁACISZ - nowy kalkulator kosztów podróży już do dyspozycji kierowców na naszej stronie internetowej!

13.09.2012 - 09:59

• Wirtualny asystent podróży na stronie internetowej AWSA
• W sierpniu br. asystent w formie aplikacji znalazł się na facebookowym profilu AWSA
• Wirtualny asystent – kalkulator “Raz, że szybko A2, że wiesz ile zapłacisz” przelicza koszty podróży koncesyjnym odcinkiem A2 uwzględniając:

- opłatę za przejazd autostradą (aplikacja rozróżnia 5 różnych kategorii pojazdów)

- koszt paliwa potrzebnego do przebycia tej trasy (oszacowany na podstawie przyjętego średniego spalania dla samochodu osobowego odpowiednio dla benzyny i diesela)

- koszty kawy lub hotdoga ze stacji paliw

- ostateczny koszt podróży podawany jest w przeliczeniu na 1 osobę

• Kalkulator podaje także szacunkową ilość spalanego paliwa oraz informację ile kilometrów jest do pokonania z punktu A do punktu B
• Kierowcy korzystający z kalkulatora otrzymają także informacje o infrastrukturze autostrady na planowanej trasie m.in. o liczbie stacji benzynowych, Miejsc Obsługi Podróżnych, restauracji, parkingów oraz hoteli.

Informacje dodatkowe:
• Autostrada Wielkopolska SA jako pierwszy i jedyny koncesjonariusz w Polsce, uruchomiła profile firmowe w mediach społecznościowych Facebook i Twitter (facebook.com/autostradawielkopolska oraz twitter.com/autostradawlkp)
• Działania w mediach społecznościowych są uzupełnieniem nowoczesnego, europejskiego systemu informacyjnego dla kierowców konsekwentnie wdrażanego przez AWSA. Kierowcy koncesyjnego odcinka autostrady A2 mają także do dyspozycji
- całodobowy numer alarmowy (+48 61 83 83 112),
- czynną 7 dni w tygodniu infolinię telefoniczną (+48 504 422 022) i mailową (infolinia@awsa.pl)
- nową stronę internetową w mobilnej, dwujęzycznej (polskiej i angielskiej) wersji językowej